У Києві відбувся перший міжнародний телеміст жінок-лідерів Kyiv Global Summit, присвячений питанням посилення впливу жінок на прийняття державних рішень і їх участі в миротворчих

В рамках платформи Kyiv Global Summit «Women. Peace. Security »відбувся перший міжнародний телеміст – жінки України разом з жінками-лідерами Великобританії, Грузії, Литви, Ізраїлю та інших країн обговорили питання посилення впливу жінок на прийняття державних рішень з метою відновити соціальну справедливість і зберегти єдність країни.
До он-лайн обговорення глобальних викликів приєдналися близько 3 тисяч українок з усіх регіонів країни, а також депутати Європарламенту, народні депутати України, представники уряду, експерти, лідери жіночих і громадських організацій.

«Сьогодні ми об’єднуємо зусилля, щоб залучити якомога більше жінок у політику, спонукати їх збільшити свою роль і вплив. Прийшла пора діяти – нам потрібно міжнародне жіноче лобі і я рада, що жінки України відкрито заявляють про свою готовність очолити державні та миротворчі процеси в своїй країні », – сказала в режимі відеоконференції президент Форуму жінок-політичних лідерів Сільвана Кох-Мерін.
З вітальним словом до учасниць телемосту звернувся Перший президент України Леонід Кравчук, підкресливши, що українські жінки давно вийшли з тіні чоловіків, і сьогодні вони є впливовою силою, здатною мовою дипломатії і великодушності, а не язиком зброї і насильства кардинально змінити політику держави, поставивши під главу світ і захист людей.
«Сто років тому українки вибороли право голосувати на виборах. А сьогодні жінки України готові брати на себе відповідальність, щоб в цей складний рік виборчої боротьби зберегти єдність країни, відстояти соціальну справедливість і повернути в Україну мир. Ми об’єднали жінок Європи і України, які одноголосно підтримали наші рішення », – підкреслила співголова МДО« Жінки. Світ. Безпека »Наталія Королевська.
Те, що участь жінок у владі посилить миротворчі процеси і допоможе зберегти єдність країни, цілком підтримали учасниць заходу під час інтерактивного соцопитування, проведеного в рамках телемосту, а також в ході відеовключення жінок зі Сходу, Заходу, Півдня і Центру України.
«Розширення можливостей жінок в політиці і миротворчості підвищує шанс України досягти мирних угод і підвищити рівень соціального і економічного розвитку. Жінки – рушійна сила позитивних змін у всьому світі, і ми цілком підтримуємо бажання жінок України зайняти лідируючі позиції в своїй країні », – підкреслила Клер Муді, депутат Європарламенту.
Підсумком проведення телемосту стала Резолюція, в якій жінки України за підтримки іноземних колег зафіксували свої основні вимоги: розширити представництво жінок у владі та подолати існуючу соціально-економічну дискримінацію.

Поділитися: