КГС ПІДСУМКОВИЙ

Учасники Kyiv Global Summit «Women. Peace. Security »ініціювали створення нової платформи для врегулювання конфлікту на Сході України

Kyiv Global Summit «Women. Peace. Security »- перша жіноча платформа щодо примирення, ініційована міжфракційним депутатським об’єднанням« Жінки. Світ. Безпека »- пройшов в Києві і зібрав понад 700 гостей: членів Європарламенту та національних парламентів країн Європи, народних депутатів України, представників посольств, міжнародних організацій, центральних і місцевих органів влади, експертів і лідерів думок.

В ході обговорення учасники саміту ділилися світовим досвідом врегулювання збройних конфліктів і відновлення миру. Стурбованість експертів викликало порушення прав мирних громадян в зоні бойових дій і складна соціально-гуманітарна ситуація на Сході України.
«На жаль, держава не виконує свої функції по дотриманню прав постраждалих громадян і забезпечення їх необхідною допомогою. Сьогодні критично важливо вирішити питання фінансування зруйнованих регіонів, надати компенсації людям, які постраждали від війни, а також відновити всі виплати вимушеним переселенцям і повернути їм право голосу », – зазначила Наталія Королевська, народний депутат України, співголова МДО« Жінки. Світ. Безпека ».
З метою якнайшвидшого завершення бойових дій на Сході і стабілізації ситуації учасники Kyiv Global Summit «Women. Peace. Security »ініціювали створення Платформи щодо примирення і реінтеграції, яка покликана забезпечити широкий суспільний діалог для врегулювання збройного конфлікту мирним шляхом. Також було прийнято рішення про створення Робочої групи по відновленню і забезпечення соціального захисту постраждалих від бойових дій мирних жителів Донецької і Луганської областей, оскільки невирішеним залишається питання подолання гуманітарної кризи в зоні конфлікту.
На завершення саміту організаційний комітет ініціював проведення наступного засідання платформи до кінця грудня 2018 року, де будуть підведені проміжні підсумки роботи комісій і узгоджений план подальших дій.

Детальну інформацію про саміт можна знайти на офіційному сайті і фейсбук-сторінці саміту.

Поділитися: